Kdo jsem

Provázím muže, otce a syny na jejich cestě ke zralému Mužství a Otcovství.

Podporuji jednotlivce, rodiny i skupiny v jejich vědomé práci s přechody mezi životními fázemi, zralém mužství a zdravé cestě do dospělosti.

Pavel Kůča Kučera

Jsem otec, partner, lektor, kouč, skaut, průvodce přechodovými rituály, instruktor Prázdninové školy Lipnice. Propojuji zkušenosti z práce ve firemním a neziskovém sektoru. Pracuji s manažery, řediteli, učiteli, dětmi, dospívajícími i rodiči.
Třináct let jsem byl spolumajitel vzdělávací firmy Team Test, kde jsem působil také jako lektor, kouč a trenér týmové spolupráce nebo soft skills.
Přes 10 let se věnuji mužským kurzům, práci s mužskými i chlapeckými skupinami. Spolupořádal jsem 12 mužských kurzů Quo Vadis.
Od roku 2015 pořádám kurzy pro rodiče s dětmi, Otec a syn, Otec a dcera, Matka a syn, v různých věkových skupinách.
Od roku 2017 vedu česko-slovenský kurz Transition pro mladé muže ve věku 16-21 let.
Věnuji se přechodovým rituálům v různých životních etapách.
Aktivně působím ve školách ve spolupráci s učiteli, žáky i rodiči.
Spolupracuji s Mužom.SK na projektu Odyssea.

Absolvoval jsem různé výcviky a sebezkušenostní kurzy (Gestalt terapie, Gestalt koučink, Konstelační výcvik, Heroes Journey Breta Stephensona,...) V současnosti jsem ve výcviku Somatic Experiencing.

Se snoubenkou rekonstruujeme rekreační středisko v Kokořínsku, kde budou probíhat kurzy, a kde se s námi můžete potkat.

Co ještě nabízím kromě kurzů v úvodu:

konzultace, poradenství, koučink
individuální, párové i týmové
osobní i on-line
Přednášky, workshopy,
akce na míru 
přednášky pro školy
(učitele, studenty i rodiče) 
o pubertě, dospívání, rituálech, životních fázích, rozdílech v přístupu k dívkám a chlapcům... 
Kurzy pro veřejnost i pro uzavřené skupiny.
Mužské kruhy jednorázové, pravidelné,
uzavřené i otevřené,
osobní i on-line
Přechodové rituály.
Konzultace, podporu, realizace. 

Kde mě ještě potkáte

Máte o něco zájem, potřebu? Napište mi.

Kontakt

Pavel Kučera

Budiměřice 6, Nymburk 288 02
E-mail: pavel.kucera@otecasyn.com
Telefonní číslo: +420 731 514 231

Účet: 190341075/0300
SWIFT: CEKOCZPP
IBAN: CZ1503000000000190341075  

Reference

Libor Šimon

Spoluzakladatel / SYMBIO

"Kůču jsem poprvé potkal před mnoha lety ještě jako lektora Adventury při nočním přechodu hor. Roli nepřístupnýho drsňáka se mu nepodařilo hrát dlouho, brzo se ukázalo, že uvnitř velkýho chlapa je přátelskej, hodnej a nesmírně empatickej kluk, kterej si rád hraje, miluje lidi a přírodu. Nadchlo mě, když jsem po letech Kůču znovu "objevil" a absolvoval s ním už několik firemních i osobních kurzů včetně otce a syna. Setkání s Kůčou mě vždycky obrovsky nabije a otevře nové pohledy na svět - ať už jde o několikadenní kurz nebo jdeme "jen" na pivo."

Jitka Lukešová

Zřizovatelka Školy da Vinci

"Pavel Kučera působí jako konzultant Školy da Vinci již delší dobu a s touto spoluprací jsme velmi spokojeni. Stál např. u zrodu tvorby školních přechodových rituálů, které tvoří velice důležitou část práce s osobnostním a sociálním rozvojem v naší škole. Jako lektor pro nás Pavel vedl i několik seminářů pro naše učitele, se kterými jsme byli maximálně spokojeni. Osobně Pavlovi co se týká osobnostního rozvoje naprosto důvěřuji, je to čestný, otevřený člověk, který s vámi pracuje profesionálně, s nadhledem, humerem, ale zároveň i velkou pokorou."

Jan František Bím

Poutník a lektor / Bývalý ředitel Adventura s.r.o.

"Pavla Kůču Kučeru znám přes 20 let. Dělali jsme spolu spoustu různých kurzů ještě v Adventuře Teambilding, kdy jsem byl ředitelem firmy a občas pomocným instruktorem.
Na Pavlovi je charakteristické, že má skoro pořád dobrou náladu a je miláčkem žen a dětí. Kurzy s ním jsem si vždy moc užil. Málokdo má takovou přirozenou autoritu a schopnost oslovit skoro každého. Už se těším, až mi trochu povyroste vnouček a přihlásíme se na Tátu a syn."

Vít Horký

Startup Founder / Investor

"Když pro nás Pavel a jeho tým zorganizoval teambuilding uprostřed lesů pro padesátku našich lidí z celého světa, neměl to lehké. Vyžadovalo to zkrotit vysoká ega, silné hlasy a různé názory. Motivovat lidi táhnout za jeden provaz a nadchnout se pro aktivity hodně daleko od komfortní zóny není úkol pro kohokoli. Pavlovo silné charisma, schopnost navázat vztah s kýmkoli a inspirovat k sebepoznávání slouží i pro mě jako zrcadlo, jak se chci jako podnikatel, zaměstnavatel a táta tří kluků zlepšovat."

prof. PhDr. Ivo Jirásek, Ph.D.

Department of Recreation and Leisure Studies

"Kůča, to je znak síly a vytrvalosti, přirozeného ztělesnění archetypu mužství. Ideály skautingu a indiánů přes zážitkově-pedagogické kurzy Prázdninové školy Lipnice, osobnostní i týmový rozvoj, až po témata zralého mužství a výchovu kluků překračujících zónu komfortu. Všechno to, co mě hluboce zajímá a co popisuji v rozměru teoretických reflexí, to on bytostně prožívá, úspěšně a zejména smysluplně předává dalším."

Barbora Vajsejtlová

Novinářka a spisovatelka

"S Pavlem Kučerou jsem dělala před několika lety rozhovor a byl to pro mě jeden z nejintenzivnějších zážitků mé novinářské kariéry. To, co říkal, dávalo smysl. Bylo to citlivé, racionální, inspirativní povídání a zároveň nevtíravou formou nabízel velmi osvěžující pohled na výchovu dětí, na jejich vztah s rodiči i další témata. Pro mě je Pavel člověkem, který to má "v hlavě srovnané", má co říci a zároveň je nesmírně empatický."

Ondřej Raška

Partner / Miton

"Už deset minut přemýšlím, co bych o tobě jako větu napsal. Jak seš skvělej, co máš všechno za sebou, jak jsme se poznali, co jsme dělali. A furt nevím co z toho vydestilovat aby to dávalo hlavu a patu.
Co mě napadalo: Kůča je indián, chlap, člověk. Stojí za to ho poznat na živo."

Marek Vozka

Provozní ředitel / Člověk v tísni

"Muž na svém místě. Kůču znám jako chlapa, před kterého život klade různě velké překážky (a většinou spíše ty velké) a Kůča se vždy nadechne a přeskočí jak nejlépe dovede. Pro mne Kůča ztělesňuje vzor "chlapa ve své síle, na svém místě", což považuji jako nejlepší kvalifikaci pro vedení kurzů jak se syny, tak s dcerami."

Milan Zemánek

Partner / Miton

"Když se řekne správný chlap, tak si vzpomenu na mého kamaráda, Pavla "Kůču" Kučeru. Je to chlap jak hora a rozhodně správňák jak má být. Je to skaut, ale pro mě spíš Indián. Rozumí si s přírodou, takže i s lidmi. Neváhal bych se na něj obrátit v jakékoliv svízelné životní situaci. Rád s ním ale sdílím i šťastné okamžiky. Je to parťák do pohody i nepohody!"

Dušan Šenkypl

Partner / Pale Fire Capital

"Kůča má neuvěřitelný dar spojovat lidi a šířit pozitivní energii. Zažil jsem jej na akci, kterou organizoval, poté jsme další velkou akci organizovali společně a vyzkoušel jsem si i kurz Otec a syn. A rozhodne stojí za to Kůču poznat a něco s ním zažít."

Peter Podlesný

Šéfredaktor / Mužom.sk

"Ak sa ma, ako zakladateľa mužského magazínu, ktorý sa snaží ísť do hĺbky, opýtate na Pavla Kučeru, tak poviem jednoznačné áno. Napriek tomu, že sa mužom venujem roky, Pavel je muž so skúsenosťami, ktoré nepredbehne žiadna teória. Vo chvíli, keď som hľadal chlapa, ktorý má čo povedať iným mužom, obrátil som sa naňho a jeho kolegov. S nadšením sledujem jeho presvedčenie a vášeň, pretože ich v našom priestore potrebujeme. Prechodové rituály, vzťah otca k deťom, alebo muža k žene sa aj vďaka Pavlovi môžu dostať medzi ľudí, ako dôležitá téma."

Marek Pavala

Founder & Chef / FUEGO

" V dnešní době technologie, dětí ovládajících tablety a totálního odloučení městského člověka od přírody, je Kůča přesně ten, koho chcete, aby vám ukázal, co je v životě opravdu důležité."

Bret Stephenson MA

Spisovatel / Autor knihy: Co dělá z chlapců muže

"Pavel is a gift of a man-he has an empathy and compassion for people not often seen in men. I've been very impressed by how he took the knowledge I shared on the Hero's Journey and Rites of Passage for boys and went right home and started doing it. Suddenly, a few years later he is running a father/son program. I was impressed when, after we had worked together, he would go out of his way to come visit me, or drop by my workshops. We had wonderful and useful talks about how to weave my material into the Czech culture. I was quite impressed by what he had intuitively developed for his own son, which has now grown into Otec a Syn. I believe his father/son project will be a great success and one of the models that will help Czech boys and their fathers. Author: (From Boys to Men: Spiritual Rites of Passage in an Indulgent Society)"