OTEC A DÍTĚ
4-6 let 

Kurz pro Otce dítě, kteří chtějí rozvíjet svůj vztah. Tentokrát se společně setkají tatíci se syny a dcerami. Díky věku dětí si budeme hodně hrát a věnovat se hodnotám, výchově a vztahům. Tátové si zažijí mužské kruhy a sdílení. Budeme se věnovat cestě k otci a tomu, co mohou tátové v tomto věku dělat vůči synům, dcerám, partnerkám a sobě.
Kurz je vhodný pro syny a dcery v předškolním věku.

Termín:  1. -4.8. 2024
Místo: Kokořínsko
Cena za program a materiál za dvojici: 10 000 Kč
Cena za ubytování a stravu za dvojici: 5 000 Kč
Záloha činí 5 000 Kč, více se dozvíte po odeslání přihlášky nebo zde. 

Někdy jako dospělí zapomínáme, jak jsou tito malí človíčci našimi velkými učiteli. Proto si přijďte společně užít čas, zastavit se a znovu si připomenout věci, které vaše děti už dávno vědí. 

Na kurzu se setkáte s námi třemi, Pavly Kučery a Jiřinou Dražskou.
S Jojo se můžete potkat i na kurzech Otec a dcera.

Jiřina Jojo Dražská

Vystudovala jsem Pedf UK a pracovala jsem 13 let v mateřské škole, státní i soukromé. Vedla jsem taneční kroužky, věnovala se logopedické prevenci a předškolní přípravě. Momentálně se věnuji podpoře učitelů.

Odkazy na články od Jojo.

Co zažijete

Kurz bude přizpůsobený dětským potřebám a dané skupině. Můžete se těšit na tvoření, hry, čas strávený v přírodě a ve společnosti dalších dětí a mužů. 
Budeme trochu indiáni, lesní lidé, objevitelé a superhrdinové. Budeme vonět od kouře, čerstvého vzduchu a přírody. Opálení nebo ušmudlaní, barevní, vysmátí a spokojení.
Čas bude plynout podle slunce a my se naladíme na čas zvaný Kairos. 

Zažijete mužské kruhy i přednášky, děti si zahrají spoustu her, některé s tatíky. Budeme trávit čas společně, ve dvojicích, někdy ve skupině otců a dětí. Dotkneme se hodnot a silných stránek dětí, životních fází otců. Dozvíte se spoustu užitečných informací k výchově a svému životu. 

Čeho se dotkneme

Co jako otec mohu dělat pro svého syna nebo dceru? Jaké jsou rozdíly ve výchově?
Kde můžu čerpat inspiraci na hry vzhledem k věku a pohlaví dítěte a jak poznám talent svého dítěte? Kde mohu přestat tlačit, kde začít být důsledný, a kdy stanovit pevné hranice, které dávají pocit bezpečí? Jaké zlomové okamžiky děti čekají? Jak je neminout a vytěžit? Jak z nich vytvořit rituál? A mnoho dalšího.

Předškolní věk je ten nejcennější pro rodiče, kdy mohou podpořit své děti

Dané období je velkým rozvojem dětské osobnosti a čerpáme z něj pak celý život jako dospělí. Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak je toto období senzitivní a jak ho můžeme uchopit pro rozvoj svých dětí. Partnerským přístupem a porozuměním daného období, si můžeme ulehčit mnoho "práce" v pubertě, jelikož tyto životní etapy spolu úzce souvisí. Teprve od čtvrtého roku života má dítě vytvořenou identitu a můžeme pozorovat rozdíly mezi chlapci a dívkami. Když pochopíme dětské strategie a jednotlivé vývojové fáze, které se v tomto věku přímo skokově mění, budeme mít jasněji v chování svých dětí. Zvědoměním těchto témat připravujeme dítěti půdu pro rozvoj, samostatnost a svobodný růst. Je to čas, kdy by dítě mělo postupně přijímat odpovědnost, aby mohlo být v budoucnu samostatné a mít jasno v tom, co chce. Chlapci i dívky v tomto věku doslova nasávají vědomosti jako houby, proto bychom jim měli dát jako rodiče dostatek podnětů a prostoru.