MATKA A SYN

Kdy naposledy jsi strávila víkend jen sama se svým synem? 
Bez uklízení, vaření, starostí, co všechno musíš, bez dalších dětí, muže, rodiny a jen v plné přítomnosti, lásce k sobě a jemu.

Role matky ve výchově syna je tou nejpodstatnější v jeho životě. Určuje, jaký bude mít syn život a jaký bude on sám.

Být matkou obnáší mnohé. Najít muže, který bude vhodným otcem jejich dětí a svěřit se do jeho náruče. Počít s ním dítě, které bude nosit 9 měsíců pod srdcem, skrze bolest jej přivést na svět, vychovat, někdy i pohřbít. Projít si s ním od malička všechny bolesti, strachy, proměny, lásky i štěstí. Vypiplat jej pro to, aby ho připravila na osamostatnění a pustit ho do života. Začít oddělením sebe sama - porodem. Oddělením od svého prsu, oddělením ze své výchovy a od své sukně, když jde do školy. Oddělit jej ze svého domu, ze svého vlivu a přenechat ho jiné ženě. Od početí musí matka stále jen oddělovat. U toho všeho ještě nezapomenout na sebe a na svého partnera. To vše musí žena zvládnout a vědět, že pro to udělala maximum. Tolik, kolik bylo potřeba. Ani víc ani méně.

Jako syn, otec a muž, který byl přítomen sdílení mnoha jiných mužů, pro které bylo těžké přestřihnout pupečníkovou šňůru a vymanit se od matky i v dospělém věku, se vám pokusím ukázat, jak velkou roli v tom sehrála jejich matka. V čem můžete na cestě k dospělosti a zralému mužství pomoct svým synům? Na co možná nemáte v běžném životě čas a prostor se soustředit? Je to něco, co podvědomě víte a co by vám měly předat jiné ženy nebo jiní muži z rodiny.

Někdy to pro vás bude těžké vidět, jindy to bude úlevné a uklidňující. Budeme se bavit o vás a vašem synovi. Co se děje v jakém věku a co je vaší úlohou? V čem od vás váš syn potřebuje podpořit a čím mu můžete uškodit? Co dělat máte a co už vaše starost není? Do těchto témat zabrousíme, ale i do vašich vztahů, protože ke zrození a ideálně i k výchově syna, je potřeba matky i otce, abyste na to nebyla sama.

Abyste věděla, že vaše role není pouze matka, uklízečka, ošetřovatelka, kuchařka, zásobovačka...
Ale v první řadě žena, také partnerka, milenka, zdroj lásky a štěstí, zdroj pohody, atmosféry, krásy a míru...