OTEC A SYN
6-10 let 

Kurz pro Otce a syny, kteří chtějí rozvíjet svůj vztah. Kromě výroby praků, váčků, hraní her a spousty zážitků, se budeme věnovat cestě k otci a přípravě na pubertu. Tátové si zvědomí svou životní fázi, co se od nich očekává a co je potřeba, aby dělali vůči synům, dcerám, partnerkám a k sobě.

Kurz je vhodný pro syny v mladším školním věku.

Termín: 12. - 15.9. 2024

Místo: Kokořínsko
Cena za program a materiál za dvojici: 10 000 Kč
Cena za ubytování a stravu za dvojici: 5 000 Kč
Záloha činí 5 000 Kč, více se dozvíte po odeslání přihlášky nebo zde.

Na většinu kurzů se mnou jezdí syn Pavel. Můžete pozorovat, případně se inspirovat, jak jednou může vztah s dospívajícím synem vypadat. 

Otec a syn, klíčový vztah, který se s věkem více a více prohlubuje.
Pokud ovšem vše dobře funguje.

V tomto věku nastává u chlapců období, kdy je začínají tatínci zajímat a maminky někdy podvědomě cítí, že je čas v tom oba podpořit. Takže kolem šesti let dobrovolně vysílají syny za svými otci. Je to ten nebezpečný mužský svět, tajemný a trochu drsný, které synky láká, a o kterém maminky vědí, že ho potřebují zažít a vystoupit z bezpečí maminčiny sukně. 

Otcové mají často jiný přístup k dětem a ten je něčím pro syny zajímavý. Někdy se ho bojí, někdy mu nerozumí, ale potřebují jej poznat. Setkat se s autoritou, silou, syrovostí, nebezpečím, pudy, testosteronem a voláním divočiny.  

Pokud to otec v sobě má sám osahané a prozkoumané, je synovi dobrým průvodcem. Může toho ovšem v sobě mít až moc a projevuje se drsněji, než je potřeba nebo naopak málo, a jeho žena má "větší koule" než on. Možná. Se vším se dá pracovat, a váš syn bude pravděpodobně z velké míry po vás. Nebo ne?

Uvidíme, pojďme to společně zkoumat. Z kluků začínají být dost dobří parťáci na zkoumání ledasčeho.

Videa z předešlých kurzů

Reference

"Víkendu otec a syn jsem se zúčastnil v dubnu 2023. Jel jsem tam hlavně kvůli synkovi, kde cítím deficit kvalitního společného času. Chtěl jsem s ním začít něco nového, co nás někam posune. Kde zažijeme pevnější spojení a navzájem se překvapíme. A všeho jsme dostali měrou vrchovatou. Výroba praků, procházky lesem, společné hry i citlivé sdílení chlapáckých trampot. Šití kožených pytlíků na kameny, jízda lodí na rybníku, pitný režim pro otce i syny. Rozdělávání ohně pěkně postaru a Kryl. 
Medově plynoucí čas, vypnutý telefon."
Díky Pavle.

Lukáš P.

"Od té doby, co jsme tam spolu zažili spoustu dobrodružství, máme k sobě mnohem blíže. Více si řekneme a více si pomáháme. Už v Jizbici před odjezdem jsem si říkal, že pokud si to nějak nezkazíme, tak by náš vztah otce a syna mohl být v budoucnu fajn. Za dva dny jsem poznal Davida úplně z jiné stránky, hrou jsem se vžíval do jeho kůže, co prožívá a jak reaguje (doma je v závěsu svého dvojčete Kačky). A to bylo to největší překvapení, že je také osobnost. Co bych přidal, je ještě jeden nebo dva dny navíc, protože to uteklo jako voda."

Michal Šilhán

"V průběhu kurzu jsem ani nečekal, jak velký budou mít ty společné zážitky pozitivní dopad a došlo mi to až při závěrečném loučení v kruhu. Náš vztah s Jirkou to opravdu hodně vylepšilo a připadá mi spokojenější i celkově. Cestou na vlak jsme pilně stříleli z praku a prakticky celou cestu až domů jsme si povídali. Na Masaryčce jsme si dali palačinku, a protože nám přípoj nejel až do naší domácí zastávky, šli jsme domů černým lesem a moc jsme si to užívali. Byla to paráda, a i když teď nemám moc volného času, mám pocit, že si víc rozumíme a aspoň já se na Jirku dívám o dost jinak než předtím."

Jan Mourek

"Děkuji za výborný kurz, který mi v mnohém otevřel oči a pomohl mi dívat se na svého syna Kubíka, na mne a i "ženskou" část rodiny jinak, nově, lépe. Připomněl jsi mi, jak je skvělé zase být malým klukem a já si mohl uvědomit, jak skvělého malého kluka mám vedle sebe, o to skvělejšího, že je to můj syn."

Marek Vozka