OTEC A DCERA
11-15 let 

Kurz pro Otce a dcery, kteří chtějí kultivovat svůj vztah. Kromě výroby snového kolečka, váčků, nebo toho, co si budou dcery přát, hennování, hraní her a spousty zážitků, se budeme věnovat pubertě, proměně dívky v mladou ženu, a rituálu Oceňování. Tátové si zvědomí svou životní fázi, co se od nich očekává a co je potřeba, aby dělali vůči dcerám, synům partnerkám a sobě.

Kurz je vhodný pro dcery v starším školním věku.

Termín: 3. - 6. 10. 2024 
Místo: Kokořínsko
Cena za program a materiál za dvojici: 10 000 Kč
Cena za ubytování a stravu za dvojici: 5 000 Kč
Záloha činí 5 000 Kč, více se dozvíte po odeslání přihlášky nebo zde.

Na kurzy se mnou jezdí partnerka, někdy i má dcera. Můžete vidět i to, jak vypadá partnerství a vztah s dospívající dcerou.

Otec a dcera, klíčový vztah, který se s věkem více a více prohlubuje. Pokud ovšem vše dobře funguje.

V tomto věku dcery milují své tatínky, ale někdy to není poznat. Často touží po jejich pozornosti, ale ne přílišné, po uznání a chvilce s ním, ale neumí si o ni říct. Jindy se výrazně vymezují vůči autoritě  nebo se chovají k otci jako doma jejich manželka, což mají za ty roky fantasticky odkoukané. Nezřídka bojují se všemi, nemluví, mají pocit, že je nikdo nevidí a nikoho nezajímají.  Je to čas, kdy přesto všechno, by měla dcera poznávat svět mužů, aby věděla, jaký je. Tatínek by ji měl dosytit to, co potřebuje, aby po tom netoužila po zbytek svého života. Na chvíli pobýt u tatínka, setkat se se syrovostí, silou, nebezpečím a jinými chlapy. Pozorovat a bezpečně zkoušet, co jí ten svět dělá. Jestli ji láká, děsí nebo s ním pohrdá. To vše je důležité, aby se pak mohla vrátit k mamince na ženskou stranu a učit se od ní ženství - to, co jí otec nenaučí.
Tatínci často neví, co se po nich chce, natož jak to mají dělat. Nerozumí tomu, protože je to nikdo neučil. Ženy jim to většinou nedokáží říct. Tak se raději neangažují, tápou nebo dělají, co viděli. Většinou dělají to nejlepší, co umí. My se to budeme učit chápat a být přítomni. Být tu pro naše dcery, aby z nich vyrostly spokojené a šťastné ženy. 

Čeká vás prodloužený víkend, kdy se budete věnovat jen své dceři.
Budete si hrát, tvořit, povídat s dětmi i dospělými. Zažijete spoustu radosti, zábavy, uvědomění i sdílení. Domů odjedete se zážitky, kamarády i společně prožitým časem.
Možná přijedete domů trochu unavení, ušmudlaní, ale šťastní a s něčím, co se mezi vámi vytvořilo nebo prohloubilo. Padne spousta otázek a odpovědí. Možná budete víc chápat jeden druhého. 
S muži se zaměříme na to, co má otec pro svou dceru udělat a jaká je jeho role. V čem se liší výchova dcer od výchovy synů? Čemu a jak ji učit? Proč na ni přitom neklást nároky? V čem ji podpořit, za co ji chválit a přitom neoceňovat. Dotkneme se i témat jako je otcovství, mužství a partnerství.
Dívky budou mít prostor sdílet s dospělou ženou i mezi sebou. Uvidí, že v tom nejsou samy a získají nové spřízněné duše. Normální holky jako jsou ony samy. 
Ostatní podrobnosti dostanete v dopise zhruba měsíc před kurzem.

Málokdo si dokáže udělat čas několik dní jen na jedno své dítě a věnovat mu plnou pozornost.
Tak si to přijeďte společně užít. Ideální je začínat nejstarším dítětem. To si zažilo, jaké to je, být jediné a pokud se mu narodili sourozenci, tak od té chvíle se stalo tím nejstarším, co by mělo mít největší rozum a starat se o ostatní. A pokud je tou nejstarší dívka, o to větší jsou na ni kladeny nároky. I toho se možná na kurzu dotkneme.
A jakmile uvidíte oči své dcery, pochopíte, proč je to tak důležité, mít tatínka jen pro sebe.  

Fotogalerie z posledních kurzů

Reference

Na kurz jsme se dcerou těšili a očekávali jsme vztahový zápřah. Začátek byl takový pomalejší, na jiných kurzech otec a syn se šlo hned více na dřeň. Program byl více volnější s ohledem na děvčata, kterým to více vyhovovalo.
Velmi pozitivně hodnotím sobotní přednáškový den, byla to esence knih o kterých víte, možná je máte doma, ale nikdy jste neměli čas si je přečíst.
 Kůča je umí přednášet jasně, pro děvčata srozumitelně a zajímavě. Sobotní večer byl vrcholem a splňoval vše co jsem očekával.
Tento kurz mohu doporučit 

Jarda a Valentina 

V květnu 2024 jsem se s mou dcerou zúčastnil programu Otec a Dcera. Bylo to úžasné dobrodružství, které nejen posílilo náš vztah, ale také nám poskytlo hluboké duchovní zážitky. Společně jsme se učili naslouchat, sdílet a rozumět si na úplně nové úrovni. Některé postřehy z kurzu si odnášíme do budoucího života, aby náš vztah byl ještě pevnější. Tento kurz doporučuji každému otci, který chce prožít něco výjimečného se svou dcerou.

Filip H. 

Na kurzu jsem měl prostor být jen se svou dcerou, bez jakýchkoli vnějších vlivů. Byl to čas, kde jsme vědomně, i nevědomky pracovali na našem vztahu. Podobně cenný pro mě však byl i čas strávený s dalšími táty při upřímném sdílení. Věřím, že kurz má přesah do celé rodiny. Díky za něj.

 Karel Š