OTEC A DCERA
6-10 let 

Kurz pro Otce a dcery, kteří chtějí rozvíjet svůj vztah. Kromě výroby snového kolečka, váčků, hraní her a spousty zážitků, se budeme věnovat cestě k otci a přípravě na pubertu. Tátové si zvědomí svou životní fázi, co se od nich očekává a co je potřeba, aby dělali vůči dcerám, synům, partnerkám a sobě.

Kurz je vhodný pro dcery v mladším školním věku.

Termín:  19.-22.9. 2024

Místo: Kokořínsko
Cena za program a materiál za dvojici: 10 000 Kč
Cena za ubytování a stravu za dvojici: 5 000 Kč
Záloha činí 5 000 Kč, více se dozvíte po odeslání přihlášky nebo zde.

Na kurzy se mnou jezdí partnerka, někdy i má dcera. Můžete vidět i to, jak vypadá partnerství a vztah s dospívající dcerou.

Otec a dcera, klíčový vztah, který se s věkem více a více prohlubuje. Pokud ovšem vše dobře funguje.

Je to čas, kdy dcery většinou milují své tatínky. Někdy na nich visí a touží po jejich pozornosti a uznání a chvilce jen s tatínkem, jindy se vymezují vůči autoritě, nebo je pěkně peskují, což mají skvěle okoukané od maminek. 
Je to čas, kdy by dcera měla poznávat svět mužů, aby věděla jaký je. Otec by ji měl dosytit to, co potřebuje, aby po tom netoužila po zbytek svého života. Na chvíli pobýt u tatínka, setkat se se syrovostí, silou, nebezpečím a jinými chlapy. Pozorovat a bezpečně zkoušet, co jí ten svět dělá, zda ji láká, děsí nebo s ním pohrdá. To vše je důležité, aby se pak mohla vrátit k mamince na ženskou stranu a učit se od ní ženství - to, co jí otec nenaučí. 
Tatínci často neví, co se po nich chce, natož jak to mají dělat. Nerozumí tomu, protože je to nikdo neučil. Ženy jim to většinou nedokáží říct, natož takhle malé dcery. Tak se raději neangažují, tápou nebo dělají, co viděli. Většinou dělají to nejlepší, co umí. My se to budeme učit chápat a být přítomni. Být tu pro naše dcery, aby z nich vyrostly spokojené a šťastné ženy. 

Čeká vás prodloužený víkend, kdy se budete věnovat jen své dceři.
Budete si hrát, tvořit, povídat s dětmi i dospělými. Zažijete spoustu radosti, zábavy, uvědomění i sdílení. Domů odjedete se zážitky, kamarády i společně prožitým časem.
Možná přijedete domů trochu unavení, ušmudlaní, ale šťastní a s něčím, co se mezi vámi vytvoří nebo prohloubí.
S muži se zaměříme na to, co má otec pro svou dceru udělat a jaká je jeho role. V čem se liší výchova dcer od výchovy synů? Čemu a jak ji učit a proč na ni přitom neklást nároky? V čem ji podpořit a za co ji chválit a přitom neoceňovat. Dotkneme se i témat jako je otcovství, mužství a partnerství.
Před kurzem si připravíte povídání o tom, kde jste naposledy byli spolu sami, abyste se mohli podělit s ostatními a inspirovat je.
Ostatní podrobnosti dostanete v dopise zhruba měsíc před kurzem.

Málokdo si dokáže udělat čas několik dní jen na jedno své dítě a věnovat mu plnou pozornost.
Tak si to přijeďte užít. Ideální je začínat tím nejstarším dítětem. To si zažilo, jaké to je být jediné. Pokud se mu narodili sourozenci, tak od té chvíle se stalo tím nejstarším, co by mělo mít největší rozum a starat se o ostatní. A pokud je tou nejstarší právě dívka, o to větší jsou na ni kladeny nároky. I toho se možná na kurzu dotkneme.
A jakmile uvidíte oči své dcery, pochopíte, proč je to tak důležité mít tatínka jen pro sebe.  

Videa z předešlých kurzů

Reference

"Jedna z prvních otázek, kterou jsem dostal bylo : "Ano bezva to jsou krásné příběhy o kterých mluvíš..co děláte s rodinou a tak, ale řekni my, kdy jsi byl s Bárou sám? Co jste spolu dělali? Kdy si tě mohla užít jen pro sebe?" .....Na to jsem odpověď neměl. Respektive takovou, že jen sami dva neděláme skoro nic, vždycky je někdo s námi. mamka, ségra, babička atd. A tehdy mě to začalo docházet. Když jsem druhý den viděl to štěstí, to jak si užívá, že jsme jen spolu, ten zájem v jejích očích, když jsme dělali prak, šili panenku z kůže (nemluvě o tom, že jsem nevěděl, že to umím :-)) to jsou přesně ty okamžiky k nezaplacení. Tento kurz mě dal veliké poznání vědomého okamžiku a důležitosti být občas jen pro ni."

Milan Kufr

"Kurz naplnil moje očekávání, byly to 3 dni strávené jen s mojí dcerou s plným soustředěním na náš vztah. Program se skládal s aktivit ve dvojicích, kdy jsem se s dcerou pomocí her a soutěží více poznali a dostali se i na otázky, na které za normálních okolností není čas.Byla přínosná i část programu, kdy jsme byli jen v mužské skupině a sdíleli své příběhy, které se v mnoho ohledech podobali a kde pro mě bylo mnoho inspirace a otázek k zamyšlení: "Jak bych se v této situaci zachoval já?".Pavle, děkuji za skvělý program a na podzim jedu se synem!"

Pavel Frydryšek

"S Kúčou jsem letos jel podruhé. Poprvé na otec a syn a letos na otec a dcera. V obou případech jsme si celý pobyt i program krásně užili, potkali zajímavé lidi a vyzkoušeli věci, na které běžně nemáme čas. Úplně nejlepší bylo to, že jsme měli dostatek času v klidu si popovídat o všem možném. Určitě pojedeme znovu."

Pavel Bořkovec

"Kurz otec a dcera, kterým nás provázel Kůča a Jojo, byl moc fajn. Vyvážený program, který umožňoval společný čas s dcerkou, řadu zajímavých aktivit, ale i sdílení s ostatními táty. To vše blízko přírodě v krásném a klidném prostředí Statku Výštice. Až budou v potřebném věku mladší ségry, tak zase vyrazíme za bezva zážitkem."

Leoš Jiřele