OTEC A DCERA

Vztah, který formuje ženu

Otec je pro dceru ten, kdo ji učí, jak má být milována. 

Učí jí to tím, jak se chová k ní a jak se chová k její matce.
Otec dceru miluje za to, že je, ne když si to zaslouží. 
Otec si dceru cení, ne oceňuje. Chválí ji za to,jaká je, ne za výsledek toho, co udělala. To je veliký rozdíl od přístupu k synovi. Takže, pokud bude otec dceru vychovávat stejně jako syna, dcera se to samozřejmě naučí a bude velmi snaživá a úspěšná. Úspěšná vždy neznamená šťastná.
Otec dceři potřebuje ukázat mužský svět, aby ho poznala, trochu pochopila a mohla se vrátit do toho ženského.
Otec ukazuje své dceři hrdost mužů, jejich sílu, oporu a bezpečí, které dokážou vytvářet.
Je důležité vykročit ze stereotypů, ve kterých jsme byli často vychováváni, ale zároveň se nenechat strhnout tím, co se kolem děje za šílenství. Reakcí žen na absenci Mužů.
Jako otec budu hlídat svou dceru do té doby, než ji mohu předat dobrému a vhodnému muži, kterého si vybere. To je moje poslání, to je moje povinnost vůči ní. Pokud jako otec nebudu mít komu ji předat, někomu, s kterým bude šťastná, s kým bude moci rozvíjet a naplňovat své dary a s kým bude v bezpečí, budu mít potřebu ji chránit dál nebo žít v pocitu, že jsem zklamal a nebudu se ji moci podívat do očí.
Tak se podívejte své dceři do očí a řekněte ji, že ji budete vždy milovat, ať udělá cokoli, ať bude jakákoli. Že tu budete pro ni.

Co může udělat otec pro svou dceru? 

Jaký bude mít dcera vztah ke svému otci, takový bude mít vztah k jiným mužům. Pokud nebude mít naplněno to, co má dostat od otce, bude to hledat u jiných starších mužů. Pokud ji otec zklame, bude zažívat zklamání i od ostatních mužů. Pokud bude otec polobůh, neukáže jí své chyby a druhou tvář mužů, bude si dcera těžce hledat partnera pro život, protože žádný nebude tak dobrý, jako její otec. Pokud ji otec nenaučí, jaké to je být milovaná a hýčkaná, nepozná to a bude na to těžce přicházet. Možná si to nikdy nedovolí, protože si lásku od ostatních bude muset nejprve zasloužit. Je toho mnoho, je to složité, ale na druhou stranu je to vlastně jednoduché.
Co jí má naučit a jak se k ní má chovat? Jaké na ni má mít nároky a co má učit svého syna ke vztahu k dceři? Toho všeho by si měl být otec vědom.

V tuto chvíli mám obsazovanější kurz pro Otce a dcery 6-10 let. Kurz Otec a dcera 11-15 let je proto s tímto kurzem často spojený. V momentě, kdy bude více zájemců o kurzy pro starší dcery, vypíši termín jen pro tuto skupinu. Do té doby bude kurz spojený a starší dcery s tatínky budou mít lehce odlišná zadání v programu. O to více si to spolu užijí.

Stejné je to s kategorií 16+. Ta bude vypsána v případě zájmu alespoň pěti dvojic.

Pokud máte o tuto věkovou kategorii zájem , napište mi a já vás budu informovat, jak to s naplněností kurzů vypadá.