MATKA A SYN
16+ let 

Kurz pro Matky a syny, kteří chtějí kultivovat svůj vztah. Budeme něco společně vyrábět, věnovat se jeden druhému a dokončovat věci, které měly proběhnout. Něco si zopakujete a odehraje se s jinými slovy, zpětně, v jiných kulisách a bezpečném prostředí. Bude to zážitkový víkend, takže bude spousta prožitků, emocí, slz. Vrátíme se k několika životním milníkům, které jsou pro zdravý rozvoj muže důležité, včetně rituálu Oceňování. Oba si zvědomíte svou životní fázi, co se od vás obou očekává a co je potřeba dělat. Vůči tomu druhému, rodičům, dětem, partnerům, sobě.

Kurz je vhodný pro matka a syny v jakémkoli věku od 16 let výš.

Termín: 22.-25.8. 2024
Místo: Kokořínsko
Cena za program a materiál za dvojici: 10 000 Kč
Cena za ubytování a stravu za dvojici: 5 000 Kč
Záloha činí 5 000 Kč, více se dozvíte po odeslání přihlášky nebo zde.

Pokud si chcete užít společný proces vztahu matky a syna, přihlaste se.
Pokud chcete svého syna vyslat a dát mu prostor si na věci přijít sám, s jinými muži, kteří se tomu věnují, a s jeho vrstevníky, přihlaste jej na Transition. Na konci kurzu proběhne rituál s rodiči, který proces cesty do dospělosti rozpohybuje nebo zpečetí. MaS 16+ by mohl být příprava na Transition, je víc o vztahu vás dvou. 
Oba kurzy se dají krásně kombinovat. 

Pokud se synovi nepovede odejít z maminčiny péče na stranu mužů, a nepřevezme péči sám za sebe, bude mít problémy se samostatností a dospělostí. Zůstane uvězněn v dětských návycích a strategiích.

Vidíme a cítíme to kolem sebe i u věkem dospělých mužů. Někdy to nechce matka, někdy to nechce syn, nebo otec. Co vše se může dít, a o tom, co s tím, bude tento kurz.

Bude prostor bezpečně dokončit věci, které v běžném životě nejdou tak snadno.
Bude prostor říct a udělat co je potřeba.
Bude prostor přenastavit vztah. Zpřetrhat nefunkční vazby a navázat nové.
Bez křivd, výčitek, vědomě a s láskou. Pod vedením, v bezpečném prostředí.

Co potřebují od kurzu některé maminky?

  • Možná vám to přijde divné ale potřebovala bych narovnat vztah se synem. Ale je mu už 24.
  • Jsem rozvedená a mám syna 16 let. Asi jsem udělala spoustu chyb. Některé vnímám, jiné ne. Se synem se dohadujeme. Neumím zvládat jeho agresi a vždycky vyletím také. Je ale schopný přemýšlet o tom co si sdílíme a mluvit když se uklidní. Mnohdy mi nastavuje zrcadlo. Má sebedestruktivní sklony. Je v mnoha ohledech zženštělý. Potřebovala bych pomoc. Zavnímat svoje chyby a pracovat na nich. Pochopit co prožívá. Nechce moc mluvit o svých pocitech.
  • Synům je teď 19 a 21 let, oba se osamostatňují a mě přijde, že je neumím "pustit". Jsem rozvedená a zastávám tady i roli otce s vrtačkou.
  • Ráda bych 19 letého syna, který odmaturoval, poslala rituálně do světa. Nějaké ukončení společného života.
  • Ráda bych s dětmi navázala bližší vztah, zlepšila jejich důvěru. Ten starší, 16 let, je díky tomu, že je první, takový můj pokusný králík, nesmírně mě učí, ale je hodně uzavřený a nedivím se.. umím být i hodně urputná.. Hodně let jsem s dětmi bohužel propracovala, neviděla jsem svou hodnotu, řešila hodně sama sebe. Doma jsem sloužila, abych si "vyčistila" svědomí, že nejsem dokonalá máma.. a občas jsem i křičela nebo vyčítala, když už jsem byla na dně. Už rok řeším svůj osobní rozvoj a stavím svůj život od základu.