RODIČOVSKÉ PONDĚLKY

Sedm setkání pro rodiče

Pondělní setkávání nejen pro rodiče. Sedm večerních setkání s Evou Píšovou a Pavlem Kučerou nad předem danými tématy, která se budou konat jednou měsíčně, od prosince do června, vždy od 18 do 20 hodin.
Díky současné situaci probíhají online.

Témata a termíny jsou:

7.12. 2020 (on-line) Vývojová psychologie a rituály kolem Vánoc 
Interaktivní představení vývoje dítěte a jeho potřeb v čase, Advent - jak využít společného setkání a zapalování svíček k přání a společně strávenému času, Mikuláš - strašit nebo tvořit hodnotový systém, Vánoce - hojnost, konzum, shon, pohoda, atmosféra - která slova chcete mít s těmito svátky spojená.

11. 1. 2021 Kruh života - životní fáze, jak je neznáme, přechodové rituály v našem životě a úkoly jednotlivých fází

8. 2. 2021 Dohody a společná komunikace - jednoduché návody pro jasnou komunikaci s dětmi, s partnerem, s ostatními členy rodiny

8. 3. 2021 Vztahy v rodině a ve škole - úzké, širší, s vrstevníky, jak nás tyto vztahy ovlivňují, jak nás ovlivňují výsledky dětí ve škole, jak komunikujeme s učiteli, s kamarády dětí

12. 4. 2021 Rozdíl ve výchově chlapců a dívek - jaký je rozdíl ve výchově, pokud nějaký je, byl a co to s námi dělá

10. 5. 2021 Rodinné rituály I. - jaké jsou (velké - uctění puberty, přechod do dospělosti, vypravení dětí na cestu do samostatného života, ale i drobné a každodenní - společná večeře, ranní zdravení, přání dobré noci) a jak jsou potřebné

14. 6. 2021 Rodinné rituály II. - jak je ušít na míru a začít postupně dělat

Přihlaste se, abychom vám rezervovali židli na map@masmezilesi.cz, nebo na telefonním čísle 731 615 662.
Více informací naleznete na
www.masmezilesi.cz/map-ii

Reference

děkuji Vám za pěkný a přínosný seminář.

Škoda, že jsem neměla možnost se tyhle všechny věci dovědět mnohem dřív. Mám 4 děti chlapce 31, 29, 17 a dívku 14let. Snažila jsem se vychovávat děti co nejlíp a myslím, že se mi to celkem povedlo. Dva dospělí jsou samostatní, pracovití a v životě spokojení. S mladšími se snažím aplikovat modernější přístupy, protože si o to v podstatě řekli sami. Je to úplně jiná generace.

Taky vím, že jsem dělala i spoustu chyb v zajetých vzorcích svých rodičů a mnohdy to bylo na dřeň, protože jsem nic jiného neznala.

Díky Vašemu semináři jsem si uvědomila, ujistila se v tom, že nikdy není pozdě změnit svůj přistup a když druhé dvě děti vychovávám trochu jinak je to správně.

Jsem ráda, že jsem Vás poznala, děláte skvělou práci pro výchovu rodičů a spokojenější děti.

L. B.