OTEC A SYN

Role Otce ve výchově syna

Kdy jsi naposledy strávil víkend jen se svým synem?

Bez ženy, bez jeho sourozenců a opravdu se mu věnoval.
Ne ho vyslal do gangu dětí na pánské jízdě a užíval si čas s kamarády.
Pokud je to už dávno nebo nikdy, je na to pravý čas. 

Aby se můj syn mohl jednou osamostatnit a dospět, 

potřebuje opustit bezpečí matčiny sukně a nalézt cestu ke mně, ke svému otci, do mužského světa. To mu v dospělosti pomůže, stát se mužem, který dokáže převzít odpovědnost za sebe i za své blízké. K tomu ale už teď potřebuje mé pochopení, uznání a mou plnou přítomnost. Potřebuje mít ve mně tátu, který mu pomůže, poradí, a je tu pro něj, když je potřeba. 
Tátu, který ho respektuje, miluje, i když je možná jiný, než bych chtěl. Takového, jaký je, bez podmínek. Více o roli otce najedete na stránce Otcovství.

Zde naleznete programy pro otce se syny ve věku 6-10 let, 11-15 let a 16+

Moje role otce je nesmírně důležitá již od početí dítěte. S matkou je dítě sžité a komunikuje s ní od čtvrtého týdne po početí. Zná její vůni, hlas, chemii, jsou jedno. Otec je někdo cizí, proto dítě potřebuje slyšet jeho hluboký hlas, s jinou frekvencí než matčin. Potřebuje cítit jeho vůni, pohlazení jeho drsné dlaně, smích, škrábání vousů při polibku, aby poznalo, že je i něco jiného.

Během těhotenství a po narození mimina je role otce víc ve vytváření opory pro matku. Vztah se svým dítětem si teprve začíná vytvářet a prostě tam je. Postupně začne přitahovat pozornost dítěte. Otec nabízí, ukazuje, vystupuje jako autorita, nastavuje a dohlíží na dodržování pravidel.

Za to jej děti milují. Pokud je spravedlivý a jasný. Volání prozkoumat mužský svět přichází naplno až kolem šestého roku, proto nabízím kurz Otec a syn až od šesti let.