OTEC A SYN

6-10 let

Otec a syn, to je vztah, který se s věkem víc a víc prohlubuje. Pokud ovšem vše dobře funguje.

Je to čas, kdy synky začínají tatínci zajímat a maminky někdy podvědomě cítí, že je čas v tom oba podpořit. Takže kolem šesti let dobrovolně vysílají syny za svými otci. Je to ten nebezpečný mužský svět, tajemný a trochu drsný, který synky láká, a o kterém maminky vědí, že ho potřebují zažít. Vystoupit z bezpečí maminčiny sukně. 

Otcové mají často jiný přístup k dětem a ten je něčím pro syny zajímavý. Někdy se ho bojí, někdy mu nerozumí, ale potřebují jej poznat. Setkat se s autoritou, silou, syrovostí, nebezpečím, pudy, testosteronem a voláním divočiny. 

Pokud to otec v sobě má sám osahané a prozkoumané, je synovi dobrým průvodcem. Může toho v sobě mít až moc, být drsnější, než je potřeba. Nebo naopak málo, a jeho žena má "větší koule" než on. Možná. Se vším se dá něco dělat, a váš syn bude pravděpodobně dost po vás. Nebo ne? Uvidíme, pojďme to zkoumat. Z kluků začínají být dost dobří parťáci na zkoumání ledasčeho. Tak pojďme na to. 

Termín a místo konání kurzu

29.-31.10.2021   Vrátkov u Českého Brodu

Co vás na kurzu čeká

Čeká vás prodloužený víkend, kdy se budete věnovat jen svému synovi.
Zažijete spoustu radosti, zábavy, uvědomění i sdílení. 
Domů odjedete se zážitky, kamarády i společně prožitým časem. 
Možná budete trochu unavení, ušmudlaní, ale šťastní a s něčím navíc, co se mezi vámi vytvořilo nebo prohloubilo. 
S muži se dotkneme témat, jako jsou rituál Cesta k otci, Otcovství, Mužství i Partnerství. 
Před kurzem si připravíte povídání o tom, kde jste naposledy spolu takhle sami byli, abyste se mohli podělit s ostatními a inspirovat je. 
Ostatní podrobnosti dostanete v dopise zhruba měsíc před kurzem. 
Málokdo si dokáže v běžném životě udělat čas několik dní jen na jedno své dítě a věnovat mu plnou pozornost. Když jste unavení, tak ho nepředat ženě nebo sourozencům, do party dětí nebo prarodičům. Tak si to přijeďte užít. Začněte tím nejstarším. Ten si zažil, jaké to je být jediný a pak o to přijít, protože se mu narodili sourozenci. Navíc od té chvíle se stal tím nejstarším, co by měl mít největší rozum a měl by se starat mladší. I toho se možná na kurzu dotkneme.
Je jedno, kolik máte dětí, ale na kurz můžete přijet jen s jedním. Ideální je začít tím nejstarším. Budete si hrát, tvořit, povídat s dětmi i dospělými. 
Pokud byste potřebovali načichat atmosféru, tak se koukněte na video níže.

Cena kurzu

7.500 Kč pro dvojici

V ceně je zahrnuto:
- ubytování na matracích ve vlastním spacáku
- jídlo od páteční večeře do nedělního oběda
- materiálové vybavení programu 
- lektorská práce
- fotografie nebo video z kurzu

Program 

Obvykle vypadá tak, že:
Mluvíme o věcech, které jsou pro nás důležité a posloucháme, jak to mají druzí.
Přes den jsme co nejvíc venku, hrajeme společné hry a něco tvoříme.
Určitě budeme dělat praky a váčky na kamínky, možná i něco jiného.
Domů si odvezete hromadu zážitků, zamyšlení i společných předsevzetí.
Večery jsou ve znamení sdílení a inspirace, s dětmi i mezi dospělými, včetně skupinové práce.

Co budete potřebovat 

 Všechny potřebné informace dostanete v dopise měsíc před kurzem. Pravděpodobně to ale bude:
Knížka, kterou nejraději čtete, nůž pro oba, baterka, lahev na pití, možná hudební nástroj.
Pak věci na spaní (spacák, pyžamo, případně polštářek nebo plyšáka), věci na ušpinění i do nepříznivého počasí, takže klidně i gumáky a pláštěnku nebo nepromokavou bundu, a oblečení do místnosti i přezůvky.
Abyste na kurzu mohli být víc napojeni na sebe, potřebujeme být trochu odstřiženi od světa, takže doma nechte tablety, MP3, notebooky a jiné chytré krabičky. Telefony si v případě nutnosti necháte v autě, hlavně tatínci :) 

Reference

"Od té doby, co jsme tam spolu zažili spoustu dobrodružství, máme k sobě mnohem blíže. Více si řekneme a více si pomáháme. Už v Jizbici před odjezdem jsem si říkal, že pokud si to nějak nezkazíme, tak by náš vztah otce a syna mohl být v budoucnu fajn. Za dva dny jsem poznal Davida úplně z jiné stránky, hrou jsem se vžíval do jeho kůže, co prožívá a jak reaguje (doma je v závěsu svého dvojčete Kačky). A to bylo to největší překvapení, že je také osobnost. Co bych přidal, je ještě jeden nebo dva dny navíc, protože to uteklo jako voda." 
Michal Šilhán 

"V průběhu kurzu jsem ani nečekal, jak velký budou mít ty společné zážitky pozitivní dopad a došlo mi to až při závěrečném loučení v kruhu. Náš vztah s Jirkou to opravdu hodně vylepšilo a připadá mi spokojenější i celkově. Cestou na vlak jsme pilně stříleli z praku a prakticky celou cestu až domů jsme si povídali. Na Masaryčce jsme si dali palačinku, a protože nám přípoj nejel až do naší domácí zastávky, šli jsme domů černým lesem a moc jsme si to užívali. Byla to paráda, a i když teď nemám moc volného času, mám pocit, že si víc rozumíme a aspoň já se na Jirku dívám o dost jinak než předtím."
Jan Mourek  

Děkuji za výborný kurz, který mi v mnohém otevřel oči a pomohl mi dívat se na svého syna Kubíka, na mne a i "ženskou" část rodiny jinak, nově, lépe. Připomněl jsi mi, jak je skvělé zase být malým klukem a já si mohl uvědomit, jak skvělého malého kluka mám vedle sebe, o to skvělejšího, že je to můj syn. 
Marek Vozka