OTEC A DCERA

6-10 let

Termín a místo konání kurzu

8.-11.6. 2023 místo hledáme
Cena za program 10.000 Kč + ubytování a strava cca 5.000 Kč

Věk 6-10 je orientační. Kurz je vhodný pro děti, které již chodí do školy.

Do pěti let by měl otec, a vlastně i oba rodiče, zahrnout svou dceru láskou a chovat se k ní, jako k princezně. Plnit ji přání, s láskou podporovat její vrozenou potřebu pozorovat svět, učit se napodobovat, zkoumat sebe a tvořit. Nepoučovat, neklást nároky, vést, ale nevychovávat. Pouze v tomto období je možné naplnit děti tou zásobou lásky, ze které bude čerpat celý svůj život pro sebe i své blízké. Holčičky už od narození jsou takzvaně hotové, naplněné. Už není potřeba je nic učit, ony už vědí. To je rozdíl mezi holčičkami a chlapečky. Kluci se potřebují najít, poskládat, vyzkoušet si vše na vlastní kůži a někdy si i nabít ústa, aby pochopili. Děvčata vědí. Nepotřebují si nic dokazovat.

Později, od pěti let do patnácti přechází rodiče do úlohy učitelů. Máma předává ženské věci a učí dceru, jak milovat sebe a své blízké. Otec dceru učí mnoho věcí, ale to nejpodstatnější, co si dcera má odnést do svého života je, Jak má byt milovaná a Jakou hojnost má žít. Prostě je máme milovat takové, jaké jsou. Tím je naučíme být milované, a že jsou cennosti a hodnotou samy o sobě. Jen proto, že tu jsou, ne že pro to musí něco udělat. Tím, jak se sami chováme k nim, jak se sami chováme ke svým ženám, jejich matkám, jak učíme jejich bratry se chovat k nim, mámě a celkově k ženám, učíme své dcery, jak se k nim samotným mají v jejich životě chovat muži. Neměli bychom je ale nikdy stavět nad maminku. Vždy je důležitější maminka, protože je tatínkova žena. Dcera je tedy krásná, skoro jako maminka nebo po mamince. Když se to otočí, začíná být vztah pokřivený a dcera nezískává zdravé návyky.

Co vás na kurzu čeká

Čeká vás prodloužený víkend, kdy se budete věnovat jen své dceři.
Budete si hrát, tvořit, povídat s dětmi i dospělými. Zažijete spoustu radosti, zábavy, uvědomění i sdílení. Domů odjedete se zážitky, kamarády i společně prožitým časem.
Možná odjedete trochu unavení, ušmudlaní, ale šťastní a se společnými zážitky a něčím, co se mezi vámi vytvoří nebo prohloubí.
S muži se zaměříme na to, co má otec pro svou dceru udělat, jaká je jeho role. V čem se liší výchova dcer od výchovy synů, čemu a jak ji učit proč na ni přitom neklást nároky. V čem ji podpořit a za co ji chválit, a přitom ne oceňovat. Dotkneme se i témat, jako je Otcovství, Mužství a Partnerství.
Před kurzem si připravíte povídání o tom, kde jste naposledy spolu takhle sami byli, abyste se mohli podělit s ostatními a inspirovat je. Ostatní podrobnosti dostanete v dopise zhruba měsíc před kurzem. Pokud byste potřebovali nasát atmosféru, tak se koukněte na starší slideshow níže.
Málokdo si dokáže udělat čas několik dní jen na jedno své dítě a věnovat mu plnou pozornost.
Když jste unavení, tak ho nepředat ženě nebo sourozencům, do party dětí nebo prarodičům. Tak si to přijeďte užít. Ideální je začínat tím nejstarším. To si zažilo, jaké to je být jediné a pokud se mu narodili sourozenci, tak od té chvíle se stalo tím nejstarším, co by mělo mít největší rozum, starat se o ostatní. A pokud je tou nejstarší dívka, o to větší jsou na ni kladeny nároky. I toho se možná na kurzu dotkneme.
A jakmile uvidíte oči své dcery, pochopíte, proč je to tak důležité mít tatínka jen pro sebe.

Cena kurzu je rozdělena na cenu za program, +ubytování a stravu
Program 10.000 Kč pro dvojici

V ceně je zahrnuto:
- materiálové vybavení programu
- lektorská práce
- fotografie nebo video z kurzu

Ubytování a strava se liší podle místa konání akce

Pohybuje se kolem 5.000 Kč za dvojici 

V ceně je zahrnuto:
- jídlo od čtvrteční večeře do nedělního oběda
- ubytování

Program

Obvykle vypadá tak, že:
Mluvíme o věcech, které jsou pro nás důležité a posloucháme, jak to mají druzí.
Přes den jsme co nejvíc venku, hrajeme společné hry a něco tvoříme. Vlastně s dcerami a pro dcery tvoříme dost :)
Vždy si zhotovíte minimálně jeden společný výrobek ze dřeva a kůže, který se liší podle přání našich dcer. Možná budeme dělat praky a váčky na kamínky, nebo snová kolečka.
Společně jíme, čteme a sdílíme společné prostory.
Večery jsou ve znamení sdílení a inspirace, s dětmi i mezi dospělými, včetně skupinové práce.
Domů si odvezete hromadu zážitků, zamyšlení i společných předsevzetí.

Co budete potřebovat

Všechny potřebné informace dostanete v dopise měsíc před kurzem.
Pravděpodobně to ale bude:
Knížka, kterou nejraději čtete, nůž pro oba, baterka, lahev na pití, možná hudební nástroj.
Pak věci na spaní (spacák, pyžamo, případně polštářek nebo plyšáka), věci na ušpinění i do nepříznivého počasí, takže klidně i gumáky a pláštěnku nebo nepromokavou bundu, a oblečení do místnosti i přezůvky.
Abyste na kurzu mohli být víc napojeni na sebe, potřebujeme být trochu odstřiženi od světa, takže doma nechte tablety, MP3, notebooky a jiné chytré krabičky. Telefony si v případě nutnosti necháte v autě.

Reference

"Jedna z prvních otázek, kterou jsem dostal bylo : "Ano bezva to jsou krásné příběhy o kterých mluvíš..co děláte s rodinou a tak, ale řekni my, kdy jsi byl s Bárou sám? Co jste spolu dělali? Kdy si tě mohla užít jen pro sebe?" .....Na to jsem odpověď neměl. Respektive takovou, že jen sami dva neděláme skoro nic, vždycky je někdo s námi..mamka, ségra, babička atd. A tehdy mě to začalo docházet. Když jsem druhý den viděl to štěstí, to jak si užívá, že jsme jen spolu, ten zájem v jejích očích, když jsme dělali prak, šili panenku z kůže (nemluvě o tom, že jsem nevěděl, že to umím :-)) to jsou přesně ty okamžiky k nezaplacení. Tento kurz mě dal veliké poznání vědomého okamžiku a důležitosti být občas jen pro ni."
Milan Kufr