OTEC A DCERA

11-15 let

Termín a místo konání kurzu

Další kurz proběhne na jaře 2023.
Pokud máte zájem, napište, třeba naplníme podzim 2022

Často se holčičkám s tatínky na kurz moc nechce. Nevím, jestli je to tím, že už to nejsou holčičky, ale mladé dámy a už se jim na nějaké divné místo s cizíma holkama fakt nechce, natož pak s tatínky, kteří jsou tak trochu out a určitě trapný.

Nebo jestli se jako otci bojíme, co bychom se na kurzu dozvěděli o tom, jak jsme selhali, zklamali nebo jak to máme dělat, když tý holce vůbec nerozumíme. Když moc dobře víme, jak se to dělá. Navíc, je to vůbec naše parketa? Neměli bychom to raději nechat ženě? Když už je stejná jako ona. A co bych tam s ní vlastně dělal? Kdo by ji poslouchal?

Možná že jsou holky natolik vytížené, cílevědomé a už si budují kariéru ve sportu, ve škole, v řízení domácnosti a tátové už ztratili zájem o vztah se svou dcerou?

No nevím. Co vím je, že když vidím vztahy otců s náctiletými dcerami, přál bych si mít kouzelný proutek a oba na chvíli zastavit. Někdy je obejmout a někdy dát štulec. Tátovi rozvázat jazyk, aby začal mluvit, jak má dceru rád a dokázal ji říct vše, co by chtěl. V momentě, když by začal na dceru mluvit stejně jako na ženu, se sarkasmem, hnusně, arogantně a s uštěpačností, tak bych mu dal ten štulec. V momentě, kdy by začal utíkat od dcery, jako od manželky, za něčím důležitějším, třeba prací, koníčky, hospodou, rybami, politikou, do garáže, do dílny, za milenkami,... jemně bych ho otočil na svou ženu a na jeho dceru. A chvíli počkal, co se bude dít. Dcerám bych pomocí kouzelného proutku ukázal obrázek táty, kterého si jeho okolí váží a obzvláště jeho žena. Obrázek, kdy se ženě leskly oči, když si ho vybírala za jeho vlastnosti a za to, jaký byl a kdy ji miloval. Otce, který si váží sám sebe, své ženy a svých dětí. Dopřál bych jim zažít si znovu chvíli, kdy byla malinká a táta pro ni byl onen polobůh. Který ji miloval bez podmínek, takovou, jaká je, jen za to, že je.

Ale kouzelný proutek nemám, tak doufám, že se ozvou otcové, kterým na své dceři a na vztahu s ní záleží. Protože právě teď je ve věku, kdy je nejvíc potřebují. Aby je naučil, jaké je to být milovaná, ve své největší zranitelnosti i se všemi svými hormonálními výkyvy, pupínky, menstruací, nejistotou, potřebou být viděna a slyšena a milována. Milovaná a viděná bez sexistických narážek, dvojsmyslů a pohledů, kterým ještě nerozumí.

Cena kurzu je rozdělena na cenu za program, +ubytování a stravu
Program 8.000 Kč pro dvojici

V ceně je zahrnuto:
- materiálové vybavení programu
- lektorská práce
- fotografie nebo video z kurzu

Ubytování a strava se liší podle místa konání akce

V ceně je zahrnuto:
- jídlo od čtvrteční večeře do nedělního oběda
- ubytování

Máte zájem o samostatný kurz?

Pokud ano, tak mi napište. Pokud se nasbírá minimálně 5 dvojic, vypíšu termín pro samostatný kurz. Ten má zcela jinou dynamiku a je více zaměřen na prozkoumávání obou světů. Na jejich pochopení, co se děje a proč a k nastavení nové komunikace. na vytvoření bezpečného prostoru, kdy zaznívá to, co má, a to z obou stran.