OTEC A DCERA

11-15 let

Termín a místo konání kurzu

6.-9.4. 2023 Statek Výštice u Temelína
Cena za program 10.000 Kč + ubytování a strava 5.300 Kč

Věk 11-15 je orientační. Kurz je vhodný pro děti, které jsou v pubertě.

Co vás na kurzu čeká

Určitě si budete hrát, tvořit, povídat s dcerami i s dalšími otci. Holky budou mít prostor na povídání mezi sebou. Zažijete spoustu radosti, zábavy, uvědomění i sdílení. Tentokrát to bude ale o kousek větší výzva. Abyste mohli domů odjet se zážitky a kamarády, společně prožijeme čas v jiných kulisách. Budeme o kousek víc v přírodě.

Rozhodně budete unavení, ale šťastní. Společné zážitky a to, co se mezi vámi vytvoří nebo prohloubí, bude o to silnější.

Dotkneme se rituálu Uctění puberty.
Proběhne rituál Ocenění, který bude silným a důležitým momentem pro vás oba.
Budeme vyrábět výrobek dle přání dcer, pomalujeme se henou.
Budeme hrát spoustu her. Dozvíte se spoustu chytrostí, o světě dcer i otců, a hlavně o tom, jak to má ten druhý. Odpovíte si na spoustu otázek, které vás možná ani nenapadly.

Ostatní podrobnosti dostanete v dopise zhruba měsíc před kurzem.
Pokud si dokážete udělat čas několik dní jen na svou dceru puberťačku, věnovat jí plnou pozornost, mnohonásobně se vám to v nejbližších letech vrátí. Tak si to přijeďte užít.
A pozor, nenechte se odradit její první reakcí, že se jí nikam nechce, že to bude trapárna.
Zaručuji vám, že za čas s vámi bude vděčná. A že by vás po víkendu opravdu nevyměnila.

Často se holčičkám s tatínky na kurz moc nechce. Nevím, jestli je to tím, že už to nejsou holčičky, ale mladé dámy a už se jim na nějaké divné místo s cizíma holkama fakt nechce, natož pak s tatínky, kteří jsou tak trochu out a určitě trapný.

Nebo jestli se jako otci bojíme, co bychom se na kurzu dozvěděli o tom, jak jsme selhali, zklamali nebo jak to máme dělat, když tý holce vůbec nerozumíme. Když moc dobře víme, jak se to dělá. Navíc, je to vůbec naše parketa? Neměli bychom to raději nechat ženě? Když už je stejná jako ona. A co bych tam s ní vlastně dělal? Kdo by ji poslouchal?

Možná že jsou holky natolik vytížené, cílevědomé a už si budují kariéru ve sportu, ve škole, v řízení domácnosti a tátové už ztratili zájem o vztah se svou dcerou?

No nevím. Co vím je, že když vidím vztahy otců s náctiletými dcerami, přál bych si mít kouzelný proutek a oba na chvíli zastavit. Někdy je obejmout a někdy dát štulec. Tátovi rozvázat jazyk, aby začal mluvit, jak má dceru rád a dokázal ji říct vše, co by chtěl. V momentě, když by začal na dceru mluvit stejně jako na ženu, se sarkasmem, hnusně, arogantně a s uštěpačností, tak bych mu dal ten štulec. V momentě, kdy by začal utíkat od dcery, jako od manželky, za něčím důležitějším, třeba prací, koníčky, hospodou, rybami, politikou, do garáže, do dílny, za milenkami,... jemně bych ho otočil na svou ženu a na jeho dceru. A chvíli počkal, co se bude dít. Dcerám bych pomocí kouzelného proutku ukázal obrázek táty, kterého si jeho okolí váží a obzvláště jeho žena. Obrázek, kdy se ženě leskly oči, když si ho vybírala za jeho vlastnosti a za to, jaký byl a kdy ji miloval. Otce, který si váží sám sebe, své ženy a svých dětí. Dopřál bych jim zažít si znovu chvíli, kdy byla malinká a táta pro ni byl onen polobůh. Který ji miloval bez podmínek, takovou, jaká je, jen za to, že je.

Ale kouzelný proutek nemám, tak doufám, že se ozvou otcové, kterým na své dceři a na vztahu s ní záleží. Protože právě teď je ve věku, kdy je nejvíc potřebují. Aby je naučil, jaké je to být milovaná, ve své největší zranitelnosti i se všemi svými hormonálními výkyvy, pupínky, menstruací, nejistotou, potřebou být viděna a slyšena a milována. Milovaná a viděná bez sexistických narážek, dvojsmyslů a pohledů, kterým ještě nerozumí.

Cena kurzu je rozdělena na cenu za program, +ubytování a stravu
Program 10.000 Kč pro dvojici

V ceně je zahrnuto:
- materiálové vybavení programu
- lektorská práce
- fotografie nebo video z kurzu

Ubytování a strava se liší podle místa konání akce

Pohybuje se kolem 5.000 Kč za dvojici 

V ceně je zahrnuto:
- jídlo od čtvrteční večeře do nedělního oběda
- ubytování