MUŽSKÝ KRUH

ON-LINE

Termíny 2022: 7.11.; 21.11.; 5.12.

Termíny 2023:  9.1.; 23.1.; 6.2.

  • Jaký je smysl Mužského kruhu?
  • Jak Mužský kruh funguje?
  • Koho potkáte?
  • Mužský kruh On-line
  • Cena
  • Organizační
  • Online Rezervace

Jaký je smysl Mužského kruhu?

Proč mu existují mužské skupiny? Jaký mají smysl?

Muži o sobě a svém životě moc nemluví. Necítí se v tom dobře. Vlastně se necítí moc dobře, když mají mluvit o tom, jak se cítí. Je to naučený nebo spíš nenaučený způsob komunikace s druhými. Neumím sdílet o sobě a o tom, co prožívají. O svých pochybách, nejistotách, straších, pocitech.

Není to jejich chyba. Nikdo je to neučil. Myslím tím otce, kteří to také neuměli. Proto často muži mlčí, než aby mluvili o tom, co se děje, nebo jak se cítí.

To bývá problém, protože když čelí životním obtížím, nemají to s kým probrat, s kým se poradit a jsou na to sami. Pak vyhoří, vybouchnou, nebo se zhroutí.

Všechny muže jednou za čas potkají těžké chvíle. Úzkosti, deprese, nejistoty, pochybnosti o sobě, o svých rozhodnutích a o svém životě, a nějak je musí zvládnout. Jen to nedají najevo, drží to v sobě, nemluví o tom. A když mluví, tak zpětně a staví si na tom kariéry - pokud to zvládnou. Ale nemusí to zvládnout sami, jak zpívá Karel.

Mohou zvolit jinou cestu. Mohou sdílet s jinými muži, protože ti to také znají a každý si něčím podobným prošel. Čím víc mužů, tím víc zkušeností. Ale nejde to jen tak vybalit v hospodě, na ulici, v práci nebo na návštěvě u televize. Nepotřebují dostat nevyžádané rady a bát se, jestli se to neprovalí nebo nepoužije proti nim. Proto se muži přidávají do podpůrných mužských skupin, kde se mohou otevřít, být sami sebou a v bezpečí.  

Jak Mužský kruh funguje?

Velmi často tak, jak to zní. Chlapi si sednou do kruhu a mluví. Ne jeden přes druhého, ale s respektem a s pravidly.

Mužský kruh má svá pravidla, která se představí na začátku. Jedno z nejdůležitějších je, že se nevynáší. Co se v kruhu řekne, v kruhu zůstává.

Každý dostává prostor pro sebe, a ostatní mají možnost se vyjádřit k tomu co říká, doptávat se. Neradíme si, říkáme, jak to máme my a co jsme zažili. Každý kruh má buď své téma nebo se řeší téma účastníků. Muži tedy mohou přijít a podělit se o svůj problém nebo příležitost které čelím, a získat tak pozornost, zpětnou vazbu, zkušenosti a náhledy ostatních mužů. Toto povídání bývá silné, dojemné a zajímavé i pro ostatní muže, kteří v tu chvíli poslouchají. Vždy se to někoho dotkne, někdy méně, někdy se to strefí přímo na komoru. To se různí podle témat, která se objevují.

Nejčastější témata bývají vztahy (s partnerem, dětmi, rodiči), zdraví, tělo a mysl, práce, emoce, agresivita, poslání a smysl života, spiritualita a podobně.

Končí se tím, že si muži řeknou, jak se cítí a s jakým uvědoměním nebo myšlenkou odchází. 

Koho potkáte?

Potkáte muže z různých vrstev. Manažery, živnostníky, sportovce, majitele firem, zaměstnance, umělce i obyčejné chlapy. Prostě různé muže. Společného mají to, že na sobě chtějí pracovat. Že chtějí růst a učit se. Touží po změně, po rozvoji, po sdílení, po předání svých zkušeností, i po pomoci a podpoře od ostatních. Někdy chtějí sami, protože vědí, jak je takový mužský kruh důležitý v jejich životě. Někdy jsou donuceni životními okolnostmi.

Od nepaměti mužské skupiny fungovaly. Muži si předávali zkušenosti mezi sebou. V rodině, v rodu, v kmeni. Nejlepší s nejlepšími. Jen dnes máme naučenu, že na všechno musíme přijít sami a jsme izolovaní. Od širší rodiny, od mužů, se kterými můžeme růst, sdílet, být a mlčet.

Mnoho mužů, a to i velmi významných, má své mužské kruhy. Mít takový bezpečný kruh je dnes velmi cenné. Mnoho podnikatelů a úspěšných lidí, si tyto kruhy velmi hýčkají a cení. Moc o tom ale nemluví, protože to není zrovna in nebo proto, že si je opravdu střeží a hlídají. 

Mužský kruh On-line

Osobně dávám přednost osobnímu setkání, ale doba covidová nás učí novým věcem a možnostem. Ne vždy si můžeme dovolit vydat se přes půl republiky na Mužský kruh. Někdy nám to nevychází časově, protože jsme hodně zaneprázdnění pracovně, rodinně. Proto berme dnešní dobu jako čas učení a využijme technologický pokrok, jak nejlépe umíme. Možná tomu dokonce přijdeme na chuť, protože to bývá velmi pohodlné, připojit se z pohodlí domova. Mužné podání ruky, nebo obejmutí chybí, i energie je trochu slabší, ale to se dá dohnat jindy.

Výhody online skupiny naštěstí převažují nad nevýhodami. U samotné mužské skupiny pak nevýhody neexistují. Je jen příležitost, dostat se do komunity mužů, kteří mají zájem na sobě pracovat, a stát se tak lepšími muži pro svou rodinu a své okolí. 

Cena

Protože se do skupiny přihlásí různorodá skupina mužů, bude cena pro každého individuální. Můžeš se odrazit od své hodinové sazby, na kolik si vážíš svého i mého času. Měla by být taková, abys na ni nemusel myslet. Aby tě netrápilo, že jsi dal moc, ani málo. Pokud budeš spokojený, může se to v ceně odrazit. Platit tedy můžeš před, nebo po skončení kruhu. 
Chci, abychom vrátili některé mužské hodnoty do našeho chování a jednání. Proto věřím, že to bude fungovat a bude nám v tomto nastavení všem dobře.

Protože i já se něčím musím živit a chci se v tom cítit dobře, tak je minimální cena  300 Kč. 

Peníze pošli na účet v ČSOB: 190341075/0300

IBAN CZ1503000000000190341075

BIC (SWIFT) CEKOCZPP 

Organizační

Čas: 19:00 - 21:30

Jak to funguje: Po vyplnění rezervace níže, ti přijde odkaz na Google Meet.
Na ten se přihlásíš, ideálně 10 minut před začátkem skupiny, abychom vyzkoušeli, že ti funguje mikrofon a kamera. 
Zajisti si klidné místo, kde budeš sám, kde můžeš mluvit bez zábran, aby to bylo komfortní pro tebe i ostatní chlapy. 
Ostatní se dozvíš na začátku kruhu.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.