MATKA A SYN

6-10 let

Termín a místo konání kurzu

18.-21.5. 2023 místo hledáme
Cena za program 10.000 Kč + ubytování a strava cca 5.000 Kč

Věk 6-10 je orientační. Kurz je vhodný pro děti, které již chodí do školy.

Ve věku 6-10 let by měl syn přejít na mužskou stranu. 

Dávám mu jako matka prostor, aby mohl? Neztrácím ho tím? Co vlastně musím udělat proto, aby se to povedlo, abych mu pomohla? Musí to být tak brzy, když je ještě malý kluk? A co když není takový muž, ke kterému by měl jít? Co když bude stejný jako jeho otec?

Podobné otázky řeší i jiné ženy. Budeme o těchto tématech mluvit a to tak hluboce, jak si samy dovolíte.

Na kurzu bude prostor pro sdílení, inspiraci, ubezpečení a naději. Uvidíte sebe i svého syna v trochu jiném světle, než jste možná zvyklé. 

Se syny si budete užívat společný čas, který budete věnovat jen jim, bez starostí o vaření, úklid a zbytek rodiny. Klukům vyrobíte jako překvapení speciální váček na společné zážitky. Kluci zase připraví překvapení pro vás.

Co vás na kurzu čeká

Čeká vás prodloužený víkend, kdy se budete věnovat jen sobě a svému synovi, nikomu jinému.
Budete si hrát, tvořit, povídat s dětmi i dospělými. Zažijete spoustu radosti, zábavy, uvědomění i sdílení.
Možná odjedete oba trochu unavení, ušmudlaní, ale šťastní a se společnými zážitky a něčím, co se mezi vámi vytvoří nebo prohloubí. Možná si odvezete staršího syna, než se kterým jste přijely.
Dotkneme se témat kolem Rituálu uctění puberty i témat kolem ženství a rozdílu mezi mužem a ženou, i tématu Partnerství. 

Málo kdy si žena matka, dokáže udělat čas několik dní jen na sebe a svého syna a věnovat mu plnou pozornost. Tak si to přijeďte užít. Pokud máte dětí víc, tak je ideální začínat tím nejstarším synem. Ten si možná zažil, jaké to je být jediný a pokud se mu narodili sourozenci, tak od té chvíle se stal tím nejstarším, co by měl mít největší rozum, co by se měl starat o ostatní...
I toho se možná na kurzu dotkneme.

Cena kurzu je rozdělena na cenu za program, +ubytování a stravu
Program 10.000 Kč pro dvojici

V ceně je zahrnuto:
- materiálové vybavení programu
- lektorská práce
- fotografie nebo video z kurzu

Ubytování a strava se liší podle místa konání akce 

Pohybuje se kolem 5.000 Kč za dvojici

V ceně je zahrnuto:
- jídlo od čtvrteční večeře do nedělního oběda
- ubytování

 

Program

Obvykle vypadá tak, že:
Mluvíme o věcech, které jsou pro nás důležité a posloucháme, jak to mají druzí.
Přes den jsme co nejvíc venku, hrajeme společné hry a něco tvoříme.
Vždy si zhotovíte minimálně jeden společný výrobek ze dřeva a kůže.
Možná budeme dělat praky a váčky na kamínky, možná něco, čeho se maminky trochu bojí. 
Večery jsou ve znamení sdílení a inspirace, s dětmi i mezi dospělými, včetně skupinové práce.
Domů si odvezete hromadu zážitků, zamyšlení i společných předsevzetí. Společně jíme, čteme a sdílíme společné prostory.

Co budete potřebovat

Všechny potřebné informace dostanete v dopise měsíc před kurzem.
Pravděpodobně to ale bude:
Knížka, kterou nejraději čtete, nůž pro oba, baterka, lahev na pití, možná hudební nástroj.
Pak věci na spaní (spacák, pyžamo, případně polštářek nebo plyšáka), věci na ušpinění i do nepříznivého počasí, takže klidně i gumáky a pláštěnku nebo nepromokavou bundu, a oblečení do místnosti i přezůvky. Však to moc dobře znáte.

Abyste na kurzu mohli být víc napojeni na sebe, potřebujeme být trochu odstřiženi od světa, takže doma nechte tablety, MP3, notebooky a jiné chytré krabičky. Telefony si v případě nutnosti necháte v autě, hlavně mamky :)

Reference

"Prodloužený víkend se synem, byl opravdu moc fajn! Mám tři děti, takže hledám čas na "rande" jeden-na-jednoho relativně těžko. Dostala jsem u Kůči prostor hodit za hlavu všechno, co mámy řeší, a být okolo mého prvorozeného syna - pozorovat ho, jak si hraje, zatímco já si hřeju záda na slunci; jít s ním v noci do lesa na bojovku (kde jsem se já bála více než on!); nechat si od něj gentlemansky naservírovat jídlo k obědu; usnout vedle něj ve spacáku... Měla jsem čas vidět, jak už je velký a co ode mě potřebuje TEĎ!

Prožila jsem si, že si umíme být úplně blízko a že dokáže být dojatý z maličkostí, které pro něj udělám ráda. Taštičku z kůže anebo výlet se zmrzlinou. Dojalo mě, jak málo toho ode mě vlastně potřebuje - kus mého času v plné pozornosti.

A taky laskavou důslednost. Laskavou!
A vysvětlit proč jsem důsledná máma.
A že potřebuje slyšet, čeho si na něm cením a že ho mám ráda, i když přijde ze školy občas s rozervanýma teplákama.
Uvědomila jsem si, kolik je mezi námi lásky a za co jsem mu vděčná. Smáli jsme se spolu! Jsme na sobě nezávislejší a přitom jsme těsněji napojení. Jsem ochotnější za ním jít. A to všechno mě těší...

Za všechno to Kůčovi děkuju. :-)"

Irena K.

Ahojky dámy, zdravím Kůčo :)

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za nádherný a inspirující víkend! Vůbec jsem nechápala, jak je možné, že jindy, když byl Ondra u nás s kamarády, za chvíli si někdo přišel stěžovat, žalovat a vůbec požadoval řešení nějakého sporu mezi kluky a u Kůči, kde byli kluci různého věku se toto nestalo za celou dobu pobytu :) A bylo mi strašně hezky mezi vámi :) Ačkoliv každá z jiného těsta i ranku, od podnikatelek po éterické bytosti či ženy věřící i nevěřící - ani jednou jsem nepocítila žádný tlak, nesoulad či nepříjemnou reakci žádné z Vás!

Chtěla bych se s Vámi podělit o moje vyřešení situace nebo jak to nazvat...

Když kluci, skoro před naším odjezdem, přinesli ta tajná přání, co by chtěli s maminkami dělat, Ondra mi napsal, že by chtěl vidět svého pravého dědu- mého biologického otce. Myslela jsem, že jsem silná a mám to v sobě už dávno uzavřené, svého tátu jsem neviděla od svých 4 roků, tedy 40 let. Ani jsem ho už vidět nikdy nechtěla, když nás opustil, jak jsem byla přesvědčená. Úplně mi vyhrkly slzy, vůbec jsem to nedávala. Možná jste to některá postřehla. Kůča mi tehdy řekl, že možná můj syn mi pomůže vypořádat se s mou křivdou a bolestí z dětství, kterou jsem v sobě potlačila a ona teď vyplula na povrch. Řekla jsem Ondrovi, že si to rozmyslím a řeknu mu. Týden na to jsem po 20 letech odjela úplně sama do Krkonoš, kde jsem 3 dny chodila po horách a přemýšlela. Poslední večer před odjezdem jsem měla tolik načerpané energie a síly, že jsem zasedla k počítači a pomocí Facebooku jsem zahájila pátrání. Byla jsem úspěšná, přes příbuzné se mi ho podařilo najít a kontaktovat. Toto úterý jsem se s mým biologickým otcem setkala a povídali jsme si asi dvě hodiny. Domluvili jsme se, že ho pozvu k nám domů a seznámím ho s mým synem a rodinou. Cítím teď neuvěřitelný klid, sílu a vyrovnanost, dokonce jsem na sebe tak trochu hrdá, že jsem se k tomu rozhodla a udělala ten krok.

Tak, to je moje zkušenost, kterou jsem měla v tak silném a inspirujicím prostředí u Kůči.
Moc a moc zdravím a srdečně děkuji!  

Vendula Š.

"Děkuju za inspiraci a za otevřenost.
Dnes jsem s Hugem hrála hodinu Minecraft.
Vytvořil mi domeček, v něm postel a vedle domečku restauraci, abych nemusela vařit. Je daleko uvolněnější a otevřenější než před víkendem.
Díííííííííííííííííííííííííííííííík." 

Tereza H.


Mě moc překvapilo, jaký význam měl víkend pro Viléma. NĚCO se změnilo, vůbec nevím jak. Zdá se mi bližší, jakoby se mi více otevřel a zároveň v něm také již zahlédnu muže, který roste naštěstí pro jinou ženu, což je osvobozující. 

Za sebe díky Vám, že jsem se mohla vrátit k sobě. Čekala jsem, že půjdeme více do situací mimo "komfortní zónu". Nakonec mi ta komfortní, pro mě až příliš volná, jakoby prázdná zóna, pomohla si po čase uvědomit, v jaké poloze je mi mezi ostatními dobře a mohla jsem v ní po dlouhé době být.  A jinak myslím, že jsem si přijela hlavně pro inspiraci z knihy Anatomie lásky, čteme si ji s manželem po večerech. Je to pecka.

Lucie V.