MATKA A SYN

16+

Termín a místo konání kurzu

10.-13.8. 2023 místo ladíme
Cena za program 10.000 Kč + ubytování a strava cca 5.000 Kč

Věk 16+ je orientační. Kurz je vhodný pro dospívající nebo dospělé, kteří potřebují nastartovat, případně dokončit, přechod do dospělosti.

Pokud se synovi  nepovede odejít z maminčiny péče na stranu mužů, a nepřevezme péči sám za sebe, bude mít problémy se samostatností a dospělostí. Zůstane uvězněn v dětských  návicích a strategiích. 

Vidíme a cítíme to kolem sebe i u věkem dospělých mužů.  Někdy to nechce matka, někdy to nechce syn, nebo otec. Co vše se může dít, a o tom, co s tím, bude tento kurz.

Bude prostor bezpečně dokončit věci, které v běžném životě nejdou tak snadno.
Bude prostor říct a udělat co je potřeba. 
Bude prostor přenastavit vztah. Zpřetrhat nefunkční vazby a navázat nové.
Bez křivd, výčitek, vědomě a s láskou. Pod vedením, v bezpečném prostředí.

Co potřebují od kurzu některé maminky?

  • Možná vám to přijde divné ale potřebovala bych narovnat vztah se synem. Ale je mu už 24.
  • Jsem rozvedená a mám syna 16 let. Asi jsem udělala spoustu chyb. Některé vnímám, jiné ne. Se synem se dohadujeme. Neumím zvládat jeho agresi a vždycky vyletím také. Je ale schopný přemýšlet o tom co si sdílíme a mluvit když se uklidní. Mnohdy mi nastavuje zrcadlo. Má sebedestruktivní sklony. Je v mnoha ohledech zženštělý. Potřebovala bych pomoc. Zavnímat svoje chyby a pracovat na nich. Pochopit co prožívá. Nechce moc mluvit o svých pocitech.
  • Synům je teď 19 a 21 let, oba se osamostatňují a mě přijde, že je neumím "pustit". Jsem rozvedená a zastávám tady i roli otce s vrtačkou.
  • Ráda bych 19 letého syna, který odmaturoval, poslala rituálně do světa. Nějaké ukončení společného života.
  • Ráda bych s dětmi navázala bližší vztah, zlepšila jejich důvěru. Ten starší, 16 let, je díky tomu, že je první, takový můj pokusný králík, nesmírně mě učí, ale je hodně uzavřený a nedivím se.. umím být i hodně urputná.. Hodně let jsem s dětmi bohužel propracovala, neviděla jsem svou hodnotu, řešila hodně sama sebe. Doma jsem sloužila, abych si "vyčistila" svědomí, že nejsem dokonalá máma.. a občas jsem i křičela nebo vyčítala, když už jsem byla na dně. Už rok řeším svůj osobní rozvoj a stavím svůj život od základu.