KŮČA

Kdo jsem

Pavel Kučera (18. 12. 1975)

 • Začínal jsem jako rychlostní kanoista, po revoluci skaut a indián.
 • Byl jsem průvodce na raftech, kolech, ledovcích a vysokohorské turistice.
 • Vystudoval jsem Střední školu Hotelnictví a gastronomie Hotelu International.
 • Od roku 2000 se věnuji firemnímu vzdělávání. Začal jsem ve firmě Adventura Teambuilding.
 • Jsem spoluzakladatelem a společníkem firmy Team Test s.r.o.
 • Mé poslání je: "Skrze svůj vztah s přírodou umožňovat lidem objevit novou kvalitu života."
 • Aktivně působím jako konzultant, facilitátor, trenér týmové spolupráce a soft skills. Zaměřuji se na seberozvoj, leadership a práci s týmy.
 • Využívám Gestalt přístup v osobním a pracovním prostředí, koučinku i konstelací.
 • Od roku 2000 jsem členem Prázdninové školy Lipnice, kde aktivně působím jako instruktor.
 • Od roku 2013 spolupořádám kurzy pro muže Quo Vadis.
 • Od roku 2017 vedu projekt pro mladé chlapce na cestě k Mužům Transition, jehož součástí je přechodový rituál s účastí rodičů.
 • Spolupracuji se školami na přechodových rituálech mezi ročníky a vedu mužské skupiny s dospívajícími chlapci.
 • Od roku 2015 pořádám víkendové kurzy Otec a syn, Otec a dcera, Matka a syn, zaměřené na prohloubení vztahu jeden na jednoho.
 • Mám dceru (13) a syna (16) a jsem rozvedený.

Skauting

Po pěti letech závodění v rychlostní kanoistice jsem se po revoluci dostal ke skautingu. Díky kterému jsem poznal a pochopil, co je Služba. V 18 jsem založil oddíl Vlčat vodních skautů Sarančata. Byli žraví, ve vývinu, a stejně jako já hladoví po zážitcích.

Když se podíváte, co jste dělali v polovině života, zjistíte, že se k vám dostávají stejní lidé a stejné zážitky, že se navracíte do té doby. Možná zjistíte, že je čas na druhou šanci. Já před dvaadvaceti lety prováděl rituály a pomáhal klukům na cestě do dospělosti, jen tomu tenkrát říkal jinak.

Byli jsme indiáni a ctili tradice, přírodu a hodnoty.
Neodpustil jsem si pár fotek, u kterých se mi zalesknou oči. Bylo to krásné, jsem za tu dobu vděčný a čerpám z toho do dnes.

Adventura a Adventura Teambuilding

V roce 1998 jsem začal jezdit jako průvodce v CK Adventura, jako raftař, později horský průvodce. V roce 2000 jsem se dostal do Adventury Teambuilding, kde jsem se do roku 2010 živil jako šéfinstruktor. Na kurzech jsem se naučil komunikovat s malými i velkými skupinami dospělých a vytříbil práci s týmy.

Od sporťáka, laňáka a instruktora, jsem se více a více dostával k práci, která mi dávala smysl a přinášela lidem přesah do pracovního prostředí. V užším týmu jsme pracovali na interním rozvoji instruktorů a metodiky. Ročně jsem odšéfoval přes 30 kurzů a byla to krásná škola života se skvělými lidmi.

Prázdninová škola Lipnice

V roce 2000 jsem se dostal do Prázdninové školy Lipnice, kde jsem se na kurzu Bottega dostal k zážitkovému učení a vzdělávání dospělých.

Na kurzech pro školy, učitele (a hlavně na kurzech autorských) jsem se učil rozvíjet metodu zážitkové pedagogiky. Některé jsem odjel jako instruktor a jiné jako šéf.  Za zmínku stojí Společnou cestou, DoNitraZemě, DoNitravZimě, Laterna, OTOB, Quo Vadis, LaGrace na vlnách opravdovosti, Transition a řada dalších. Inspirativní práce byla i na přípravě interních vzdělávacích kurzech a kurzu Instruktorském. Hlavně jsem v PŠL potkal řadu skvělých lidí a přátel.
Posledních pár let zůstávám u kurzů s tématikou Mužství a přechodových rituálů.

Team Test s.r.o.

V roce 2010 jsme s Radkou a Petrem založili Team Test. Zde jsem se naučil lektorským dovednostem a práci s managementem firem. Díky tomu jsem se setkal a seznámil s velkým množstvím zajímavých a inspirativních firem, lídrů, manažerů i řadových zaměstnanců. Časem jsem se osmělil a navrátil se k tomu, co mě baví a dává smysl. Nejen, že jsem si opět nechal narůst dlouhé vlasy, ale povedlo se mi najít se ve vztahových kurzech s rodičovskou tématikou. 

Díky této práci mohu dělat, co mě baví a živí zároveň. Svých parťáků a Společenství kolem TT si velmi cením.

 Jestliže potřebujete zapracovat na firmě, managementu, týmech, zaměstnancích nebo uspořádat nezapomenutelný teambuilding, je to jasná volba - Team Test.

Co ještě nabízím 

Rozvoj firmy, managementu
Seberozvoj, leadership, interní vzdělávání
Rozvoj týmů, teambuilding, akce šité na míru
Interaktivní a inspirativní přednášky
Osobní konzultace, koučink, mentoring

Více na stránkách Team Testu nebo osobně

Tak to jsem skoro celý já.

Pokud se mnou budete chtít spolupracovat, budu rád. Tak jako vy si vybíráte mě, tak já si vybírám vás. Pokud to zafunguje, budeme se vídat častěji. Buď na kurzech z těchto stránek, nebo na kurzech organizací, kde působím. Pokud by vás lákalo vymyslet něco nového, ozvěte se a třeba to do sebe pěkně zaklapne.

Kdybyste potřebovali pracovat na sobě, poradit nebo se jen setkat, platí to samé.

Mějte krásný život a třeba někdy na viděnou.

Kůča